Spelschema EM-kval 2022

Spelschema EM-kval

2021-06-03 Kvalomgång 1 – Grupp A

  1. PortugalLuxemburg38-14 (18-10)
    17:00Pristina
  2. KosovoCypern30-21 (14-9)
    19:30Pristina
  3. ItalienLettland10-0 ()
    23:00Veria

2021-06-04 Kvalomgång 1 – Grupp B

  1. GreklandBosnien-Hercegovina29-18 (15-10)
    18:00Veria
  2. CypernPortugal17-32 (8-19)
    17:00Pristina
  3. FinlandFäroarna19-21 (10-9)
    18:30Tórshavn
  4. LuxemburgKosovo27-33 (9-16)
    19:30Pristina

2021-06-05 Kvalomgång 1 – Grupp B

  1. Bosnien-HercegovinaItalien25-22 (15-12)
    16:00Veria
  2. LettlandGrekland17-34 (8-17)
    18:00Veria
  3. LuxemburgCypern19-21 (9-9)
    17:00Pristina
  4. IsraelFinland24-28 (10-14)
    18:00Tórshavn
  5. PortugalKosovo30-17 (12-7)
    19:30Pristina

2021-06-06 Kvalomgång 1 – Grupp B

  1. Bosnien-HercegovinaLettland31-19 (16-7)
    13:00Veria
  2. GreklandItalien33-22 (15-9)
    15:00Veria
  3. FäroarnaIsrael29-25 (15-11)
    16:00Tórshavn

2021-10-06 Kvalomgång 2 – Grupp 2

  1. RumänienFäroarna26-19 (15-14)
    18:30Mioveni
  2. PolenLitauen36-22 (22-12)
    18:00Opole
  3. NederländernaVitryssland38-27 (21-16)
    18:00Almere
  4. UngernPortugal34-24 (17-15)
    18:00Érd
  5. SerbienTurkiet36-27 (21-13)
    18:00Zrenjanin
  6. RysslandSchweiz26-22 (13-7)
    19:30Moskva
  7. SpanienSlovakien33-28 (17-11)
    20:45Antequera
  8. FrankrikeTjeckien38-22 (19-12)
    21:00Besançon

2021-10-07 Kvalomgång 2 – Grupp 4

  1. KroatienUkraina22-23 (15-11)
    17:30Rijeka
  2. SverigeIsland30-17 (14-5)
    19:00Eskilstuna
  3. DanmarkÖsterrike27-22 (12-11)
    20:00Horsens
  4. TysklandGrekland36-10 (17-8)
    20:15Trier

2021-10-09 Kvalomgång 2 – Grupp 1

  1. LitauenRyssland21-35 (10-17)
    16:00Klaipeda

2021-10-10 Kvalomgång 2 – Grupp 1

  1. SchweizPolen22-31 (13-15)
    15:00Winterthur
  2. GreklandNederländerna14-35 (6-21)
    17:00Heraklion
  3. UkrainaFrankrike25-28 (15-16)
    18:00Sumy
  4. TurkietSverige23-31 (12-15)
    18:00Eskisehir
  5. FäroarnaDanmark19-39 (5-18)
    16:15Tórshavn
  6. TjeckienKroatien24-26 (14-14)
    17:20Zlín
  7. PortugalSpanien22-23 (11-14)
    17:00Paredes
  8. IslandSerbien23-21 (10-8)
    16:00Hafnarfjörður
  9. ÖsterrikeRumänien33-33 (11-16)
    18:10Maria Enzersdorf
  10. SlovakienUngern28-30 (14-13)
    18:15Topolcany
  11. TysklandVitryssland24-24 (12-13)
    19:30Trier

2022-03-01 Kvalomgång 2 – Grupp 3

  1. GreklandBelarus10-0 ()
    23:00Chalkida

2022-03-02 Kvalomgång 2 – Grupp 1

  1. PolenRyssland10-0 ()
    00:00Koszalin
  2. TurkietIsland30-29 (15-16)
    19:00Kastamonu
  3. RumänienDanmark28-35 (13-19)
    18:05Mioveni
  4. UngernSpanien28-30 (16-13)
    18:00Tatabánya
  5. FäroarnaÖsterrike24-29 (12-15)
    19:00Tórshavn

2022-03-03 Kvalomgång 2 – Grupp 1

  1. LitauenSchweiz30-36 (19-18)
    19:00Klaipeda
  2. KroatienFrankrike19-21 (8-12)
    18:00Koprivnica
  3. SerbienSverige24-21 (10-9)
    18:00Zrenjanin
  4. TysklandNederländerna25-31 (12-10)
    18:30Krefeld
  5. PortugalSlovakien24-21 (13-10)
    19:00Paredes

2022-03-04 Kvalomgång 2 – Grupp 4

  1. UkrainaTjeckien5-5 ()
    00:00Olomouc
  2. RysslandPolen0-10 ()
    21:00Astrakhan
  3. BelarusGrekland0-10 ()
    22:00Minsk

2022-03-05 Kvalomgång 2 – Grupp 4

  1. TjeckienUkraina5-5 ()
    00:00Olomouc
  2. NederländernaTyskland30-29 (15-17)
    16:00Rotterdam
  3. DanmarkRumänien32-27 (13-10)
    16:10Odense
  4. SverigeSerbien33-25 (17-14)
    17:00Ystad
  5. ÖsterrikeFäroarna26-22 (14-10)
    17:30Maria Enzersdorf
  6. SpanienUngern27-30 (15-15)
    20:00Santander

2022-03-06 Kvalomgång 2 – Grupp 5

  1. SlovakienPortugal21-23 (14-12)
    15:00Topolcany
  2. SchweizLitauen34-18 (12-10)
    16:00Gümligen
  3. IslandTurkiet29-22 (15-9)
    16:00Hafnarfjörður
  4. FrankrikeKroatien27-19 (13-9)
    17:30Toulouse

2022-04-20 Kvalomgång 2 – Grupp 1

  1. SchweizRyssland10-0 ()
    00:00Basel
  2. BelarusNederländerna0-10 ()
    00:00Minsk
  3. TurkietSerbien30-36 (16-17)
    17:30Kastamonu
  4. LitauenPolen27-40 (15-19)
    19:00Alytus
  5. UkrainaKroatien19-26 (11-12)
    18:00Graz
  6. FäroarnaRumänien21-31 (11-13)
    19:00Tórshavn
  7. TjeckienFrankrike31-30 (16-13)
    20:00Plzen
  8. SlovakienSpanien20-29 (8-13)
    20:00Michalovce
  9. ÖsterrikeDanmark22-38 (11-21)
    20:25Graz
  10. IslandSverige23-29 (12-17)
    19:45Hafnarfjörður

2022-04-21 Kvalomgång 2 – Grupp 3

  1. GreklandTyskland11-40 (5-19)
    19:30Almere
  2. PortugalUngern18-30 (9-14)
    19:00Loulé

2022-04-23 Kvalomgång 2 – Grupp 1

  1. RysslandLitauen0-10 ()
    00:00
  2. BelarusTyskland0-10 ()
    00:00Minsk
  3. DanmarkFäroarna26-15 (12-9)
    16:10Næstved
  4. SerbienIsland28-22 (19-15)
    18:00Zrenjanin
  5. SverigeTurkiet33-21 (13-9)
    18:10Helsingborg
  6. FrankrikeUkraina27-18 (9-6)
    19:30Le Havre

2022-04-24 Kvalomgång 2 – Grupp 5

  1. UngernSlovakien25-19 (16-9)
    14:45Gyor
  2. NederländernaGrekland40-11 (19-8)
    16:00Almere
  3. PolenSchweiz31-26 (19-11)
    16:15Lubin
  4. RumänienÖsterrike38-29 (19-13)
    18:00Ramnicu Valcea
  5. KroatienTjeckien33-30 (13-14)
    18:00Porec
  6. SpanienPortugal31-21 (14-11)
    19:00Irún

Bli först med att kommentera

Kommentera

Din e-post adress kommer inte att publiceras offentligt.


*