Spelschema Europamästerskapet 2020

Spelschema Europamästerskapet

2020-12-03 1:a omgång – Grupp D

  1. RumänienTyskland19-22 (10-13)
    18:00Kolding
  2. RysslandSpanien31-22 (13-11)
    18:15Herning
  3. SverigeTjeckien27-23 (13-13)
    20:30Herning
  4. NorgePolen35-22 (17-13)
    20:30Kolding

2020-12-04 1:a omgång – Grupp A

  1. FrankrikeMontenegro24-23 (11-12)
    18:15Herning
  2. UngernKroatien22-24 (12-12)
    18:15Kolding
  3. DanmarkSlovenien30-23 (14-12)
    20:30Herning

2020-12-05 1:a omgång – Grupp D

  1. PolenRumänien24-28 (15-11)
    16:00Kolding
  2. TjeckienRyssland22-24 (13-15)
    18:15Herning
  3. TysklandNorge23-42 (14-22)
    18:15Kolding
  4. SpanienSverige23-23 (13-10)
    20:30Herning
  5. NederländernaSerbien25-29 (15-9)
    20:30Kolding

2020-12-06 1:a omgång – Grupp C

  1. SerbienUngern26-38 (11-20)
    16:00Kolding
  2. SlovenienFrankrike17-27 (6-12)
    18:15Herning
  3. KroatienNederländerna27-25 (13-14)
    18:15Kolding
  4. MontenegroDanmark19-28 (11-13)
    20:30Herning

2020-12-07 1:a omgång – Grupp B

  1. SpanienTjeckien27-24 (11-16)
    18:15Herning
  2. TysklandPolen21-21 (9-8)
    18:15Kolding
  3. RysslandSverige30-26 (15-13)
    20:30Herning
  4. RumänienNorge20-28 (13-13)
    20:30Kolding

2020-12-08 1:a omgång – Grupp A

  1. MontenegroSlovenien26-25 (15-9)
    18:15Herning
  2. SerbienKroatien24-25 (14-14)
    18:15Kolding
  3. FrankrikeDanmark23-20 (12-11)
    20:30Herning
  4. NederländernaUngern28-24 (13-15)
    20:30Kolding

2020-12-10 2:a omgång – Grupp I

  1. MontenegroRyssland23-24 (13-13)
    18:15Herning
  2. KroatienRumänien25-20 (14-10)
    18:15Kolding
  3. FrankrikeSpanien26-25 (16-10)
    20:30Herning
  4. NederländernaNorge25-32 (10-16)
    20:30Kolding

2020-12-11 2:a omgång – Grupp I

  1. FrankrikeRyssland28-28 (16-19)
    18:15Herning
  2. DanmarkSverige24-22 (13-12)
    20:30Herning

2020-12-12 2:a omgång – Grupp II

  1. UngernTyskland25-32 (11-13)
    16:00Kolding
  2. KroatienNorge25-36 (14-15)
    18:15Kolding

2020-12-13 2:a omgång – Grupp I

  1. MontenegroSverige31-25 (16-10)
    18:15Herning
  2. DanmarkSpanien34-24 (17-10)
    20:30Herning

2020-12-14 2:a omgång – Grupp II

  1. NederländernaTyskland28-27 (14-15)
    18:15Kolding
  2. UngernRumänien26-24 (13-14)
    20:30Kolding

2020-12-15 2:a omgång – Grupp I

  1. MontenegroSpanien26-26 (11-17)
    16:00Herning
  2. NederländernaRumänien35-24 (16-12)
    16:00Kolding
  3. FrankrikeSverige31-25 (14-14)
    18:15Herning
  4. KroatienTyskland23-20 (12-12)
    18:15Kolding
  5. DanmarkRyssland30-23 (13-9)
    20:30Herning
  6. UngernNorge21-32 (9-17)
    20:30Kolding

2020-12-18 Match om femte plats

  1. RysslandNederländerna33-27 (18-13)
    15:30Herning
  2. FrankrikeKroatien30-19 (15-5)
    18:00Herning
  3. NorgeDanmark27-24 (10-13)
    20:30Herning

2020-12-20 Bronsmatch

  1. KroatienDanmark25-19 (11-11)
    15:30Herning
  2. FrankrikeNorge20-22 (10-14)
    18:00Herning

Bli först med att kommentera

Kommentera

Din e-post adress kommer inte att publiceras offentligt.


*