Spelschema Världsmästerskapen 2019

Spelschema Världsmästerskapen

2019-11-30 Förkval – Grupp A

  1. SerbienAngola32-25 (16-12)
    15:00Kumamoto
  2. TysklandBrasilien30-24 (14-11)
    15:00Yamaga
  3. MontenegroSenegal29-25 (14-15)
    15:00Yatsushiro
  4. JapanArgentina24-20 (14-10)
    15:00Kumamoto
  5. NederländernaSlovenien26-32 (14-15)
    18:00Kumamoto
  6. FrankrikeSydkorea27-29 (13-12)
    18:00Yamaga
  7. RumänienSpanien16-31 (9-16)
    18:00Kumamoto
  8. UngernKazakstan39-15 (22-8)
    18:00Yatsushiro
  9. RysslandKina26-11 (13-6)
    18:00Kumamoto
  10. NorgeKuba47-16 (25-9)
    20:30Kumamoto
  11. DanmarkAustralien37-12 (17-4)
    20:30Kumamoto
  12. SverigeKongo-Kinshasa26-16 (11-8)
    20:30Kumamoto

2019-12-01 1:a omgång – Grupp B

  1. BrasilienFrankrike19-19 (7-10)
    15:00Yamaga
  2. KazakstanMontenegro21-30 (11-13)
    15:00Yatsushiro
  3. AustralienTyskland8-34 (4-16)
    18:00Yamaga
  4. SpanienUngern29-25 (18-13)
    18:00Kumamoto
  5. SenegalRumänien24-29 (12-15)
    18:00Yatsushiro
  6. SydkoreaDanmark26-26 (13-10)
    20:30Kumamoto

2019-12-02 1:a omgång – Grupp A

  1. KubaSerbien27-46 (11-25)
    12:30Kumamoto
  2. AngolaNederländerna28-35 (12-17)
    15:00Kumamoto
  3. ArgentinaRyssland22-35 (12-17)
    15:00Kumamoto
  4. Kongo-KinshasaJapan16-28 (9-17)
    18:00Kumamoto
  5. SlovenienNorge20-36 (12-13)
    20:30Kumamoto
  6. KinaSverige19-32 (7-16)
    20:30Kumamoto

2019-12-03 1:a omgång – Grupp D

  1. RysslandKongo-Kinshasa34-13 (19-7)
    14:30Kumamoto
  2. NederländernaKuba51-23 (22-11)
    15:00Kumamoto
  3. SydkoreaBrasilien33-27 (16-14)
    15:00Yamaga
  4. UngernMontenegro24-25 (12-13)
    15:00Kumamoto
  5. SpanienSenegal29-20 (14-13)
    15:00Yatsushiro
  6. KinaArgentina28-34 (13-18)
    17:00Kumamoto
  7. SlovenienAngola24-33 (12-16)
    18:00Kumamoto
  8. FrankrikeAustralien46-7 (21-3)
    19:00Yamaga
  9. RumänienKazakstan22-20 (14-11)
    19:00Yatsushiro
  10. SverigeJapan34-26 (20-13)
    19:30Kumamoto
  11. NorgeSerbien28-25 (13-12)
    20:30Kumamoto
  12. DanmarkTyskland25-26 (11-13)
    20:30Kumamoto

2019-12-04 1:a omgång – Grupp B

  1. AustralienSydkorea17-34 (10-18)
    15:00Yamaga
  2. MontenegroRumänien27-26 (11-12)
    15:00Kumamoto
  3. KazakstanSpanien16-43 (11-19)
    15:00Yatsushiro
  4. TysklandFrankrike25-27 (12-14)
    19:00Yamaga
  5. UngernSenegal30-20 (17-9)
    19:00Yatsushiro
  6. DanmarkBrasilien24-18 (11-9)
    20:30Kumamoto

2019-12-05 1:a omgång – Grupp A

  1. KubaSlovenien26-39 (15-17)
    15:00Kumamoto
  2. Kongo-KinshasaKina25-24 (10-11)
    15:00Kumamoto
  3. SerbienNederländerna23-36 (12-20)
    18:00Kumamoto
  4. JapanRyssland23-33 (16-16)
    18:00Kumamoto
  5. NorgeAngola30-24 (13-12)
    20:30Kumamoto
  6. SverigeArgentina30-23 (14-11)
    20:30Kumamoto

2019-12-06 1:a omgång – Grupp A

  1. SerbienSlovenien29-27 (12-11)
    15:00Kumamoto
  2. BrasilienAustralien31-9 (15-5)
    15:00Yamaga
  3. SenegalKazakstan30-20 (15-7)
    15:00Kumamoto
  4. MontenegroSpanien26-27 (14-14)
    15:00Yatsushiro
  5. JapanKina35-18 (17-8)
    15:00Kumamoto
  6. AngolaKuba40-30 (20-16)
    18:00Kumamoto
  7. ArgentinaKongo-Kinshasa25-16 (9-13)
    18:00Kumamoto
  8. TysklandSydkorea27-27 (15-14)
    19:00Yamaga
  9. RumänienUngern28-27 (10-16)
    19:00Yatsushiro
  10. NederländernaNorge30-28 (14-18)
    20:30Kumamoto
  11. FrankrikeDanmark18-20 (7-9)
    20:30Kumamoto
  12. RysslandSverige30-22 (16-12)
    20:30Kumamoto

2019-12-08 Placeringsmatcher 21-24

  1. KubaAustralien45-25 (25-16)
    10:00Kumamoto
  2. AngolaFrankrike17-28 (9-9)
    12:30Kumamoto
  3. UngernArgentina34-26 (19-12)
    12:30Kumamoto
  4. KazakstanKina29-23 (16-15)
    12:30Kumamoto
  5. SerbienSydkorea36-33 (21-16)
    15:00Kumamoto
  6. RumänienRyssland18-27 (10-10)
    15:00Kumamoto
  7. SlovenienBrasilien19-32 (9-18)
    15:00Kumamoto
  8. MontenegroJapan30-26 (14-12)
    18:00Kumamoto
  9. NederländernaTyskland23-25 (12-11)
    18:00Kumamoto
  10. SenegalKongo-Kinshasa28-23 (16-9)
    18:00Kumamoto
  11. SpanienSverige28-28 (14-8)
    20:30Kumamoto
  12. NorgeDanmark22-19 (12-9)
    20:30Kumamoto

2019-12-09 Match om 23:e plats

  1. AustralienKina15-33 (7-17)
    12:30Kumamoto
  2. KubaKazakstan33-31 (15-14, 29-29, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 4-2)
    12:30Kumamoto
  3. ArgentinaAngola27-30 (17-13)
    15:00Kumamoto
  4. TysklandSerbien28-29 (17-19)
    15:00Kumamoto
  5. SlovenienKongo-Kinshasa29-27 (14-13)
    15:00Kumamoto
  6. UngernFrankrike21-26 (12-12)
    18:00Kumamoto
  7. DanmarkNederländerna27-24 (14-9)
    18:00Kumamoto
  8. BrasilienSenegal22-18 (13-9)
    18:00Kumamoto
  9. SydkoreaNorge25-36 (10-20)
    20:30Kumamoto

2019-12-10 Main Round – Grupp 2

  1. RysslandMontenegro35-28 (17-16)
    15:00Kumamoto
  2. JapanSpanien31-33 (13-17)
    18:00Kumamoto
  3. SverigeRumänien34-22 (14-9)
    20:30Kumamoto

2019-12-11 Main Round – Grupp 2

  1. SpanienRyssland26-36 (12-16)
    15:00Kumamoto
  2. NederländernaSydkorea40-33 (23-16)
    15:00Kumamoto
  3. RumänienJapan20-37 (8-18)
    18:00Kumamoto
  4. SerbienDanmark26-26 (14-11)
    18:00Kumamoto
  5. MontenegroSverige26-23 (12-12)
    20:30Kumamoto
  6. NorgeTyskland32-29 (17-16)
    20:30Kumamoto

2019-12-13 Match om femte plats

  1. SerbienMontenegro26-28 (12-13)
    11:30Kumamoto
  2. TysklandSverige24-35 (13-18)
    14:30Kumamoto
  3. RysslandNederländerna32-33 (16-16)
    17:30Kumamoto
  4. NorgeSpanien22-28 (13-13)
    20:30Kumamoto

2019-12-15 Bronsmatch

  1. NorgeRyssland28-33 (15-18)
    17:30Kumamoto
  2. SpanienNederländerna29-30 (13-16)
    20:30Kumamoto

Bli först med att kommentera

Kommentera

Din e-post adress kommer inte att publiceras offentligt.


*