Spelschema VM-kval 2023

Spelschema VM-kval

2021-11-03 Kvalomgång 1 – Grupp 1

  1. TurkietKosovo25-23 (15-14)
    18:00Eskisehir
  2. BelgienGrekland27-29 (12-14)
    20:15Hasselt

2021-11-05 Kvalomgång 1 – Grupp 2

  1. FinlandEstland35-30 (17-15)
    17:00Vantaa
  2. GeorgienStorbritannien32-26 (17-9)
    20:00Vantaa

2021-11-06 Kvalomgång 1 – Grupp 2

  1. FinlandGeorgien29-29 (15-18)
    16:00Vantaa
  2. EstlandStorbritannien34-22 (20-10)
    19:00Vantaa

2021-11-07 Kvalomgång 1 – Grupp 2

  1. StorbritannienFinland22-38 (10-16)
    15:00Vantaa
  2. GreklandTurkiet24-20 (10-9)
    17:00Heraklion
  3. KosovoBelgien28-28 (14-12)
    17:00Pristina
  4. EstlandGeorgien31-27 (15-16)
    18:00Vantaa

2022-01-05 Kvalomgång 1 – Grupp 1

  1. TurkietBelgien30-25 (17-14)
    19:00Kastamonu
  2. KosovoGrekland20-21 (9-13)
    19:15Pristina

2022-01-07 Kvalomgång 1 – Grupp 3

  1. CypernMoldavien0-10 ()
    15:00Cluj-Napoca
  2. RumänienIsrael33-30 (18-18)
    18:00Cluj-Napoca

2022-01-08 Kvalomgång 1 – Grupp 3

  1. IsraelMoldavien42-31 (22-13)
    15:00Cluj-Napoca
  2. RumänienCypern10-0 ()
    18:00Cluj-Napoca
  3. BelgienTurkiet37-28 (17-13)
    20:15Hasselt

2022-01-09 Kvalomgång 1 – Grupp 1

  1. GreklandKosovo26-25 (14-9)
    15:00Heraklion
  2. IsraelCypern10-0 ()
    15:00Cluj-Napoca
  3. MoldavienRumänien23-33 (15-18)
    18:00Cluj-Napoca

2022-01-12 Kvalomgång 1 – Grupp 1

  1. KosovoTurkiet26-24 (13-13)
    19:15Pristina

2022-01-13 Kvalomgång 1 – Grupp 1

  1. GreklandBelgien42-24 (21-9)
    19:15Heraklion

2022-01-14 Kvalomgång 1 – Grupp 4

  1. LettlandItalien23-36 (13-21)
    17:00Tórshavn
  2. LuxemburgFäroarna31-26 (11-10)
    19:30Tórshavn

2022-01-15 Kvalomgång 1 – Grupp 4

  1. LettlandLuxemburg30-30 (18-15)
    17:00Tórshavn
  2. BelgienKosovo33-29 (18-12)
    20:15Hasselt
  3. ItalienFäroarna26-27 (13-11)
    19:30Tórshavn

2022-01-16 Kvalomgång 1 – Grupp 1

  1. TurkietGrekland20-28 (11-14)
    14:00Aksaray
  2. ItalienLuxemburg29-28 (18-14)
    15:30Tórshavn
  3. FäroarnaLettland26-19 (17-10)
    18:00Tórshavn

2022-03-03 Kvalomgång 2

  1. VitrysslandFäroarna0-10 ()
    22:00Minsk

2022-03-04 Kvalomgång 2

  1. FäroarnaVitryssland10-0 ()
    01:00Tórshavn

2022-03-16 Kvalomgång 2

  1. UkrainaFinland0-10 ()
    00:00
  2. GreklandBosnien-Hercegovina24-17 (10-8)
    19:15Chalkida
  3. ItalienSlovenien28-29 (16-14)
    18:30Padova
  4. IsraelLitauen28-24 (10-13)
    19:30Tel Aviv
  5. SlovakienBelgien28-26 (10-14)
    20:00Topolcany

2022-03-17 Kvalomgång 2

  1. ÖsterrikeEstland35-33 (15-16)
    19:00Bregenz
  2. NordmakedonienRumänien30-22 (16-13)
    19:00Skopje
  3. PortugalSchweiz33-26 (15-12)
    19:00Guimarães

2022-03-19 Kvalomgång 2

  1. RumänienNordmakedonien24-22 (12-12)
    18:00Bukarest
  2. Bosnien-HercegovinaGrekland26-28 (10-12)
    20:00Tuzla
  3. BelgienSlovakien31-26 (14-11)
    20:10Hasselt

2022-03-20 Kvalomgång 2

  1. FinlandUkraina10-0 ()
    15:00Vantaa
  2. SchweizPortugal28-33 (13-17)
    14:30Winterthur
  3. SlovenienItalien28-21 (12-9)
    14:30Celje
  4. LitauenIsrael25-27 (10-13)
    16:00Alytus
  5. EstlandÖsterrike24-27 (13-14)
    19:40Tallinn

2022-04-13 Kvalomgång 2

  1. RysslandBelgien0-10 ()
    00:00
  2. ÖsterrikeIsland30-34 (13-18)
    18:00Bregenz
  3. FinlandKroatien21-34 (9-16)
    19:00Vantaa
  4. IsraelUngern32-33 (18-17)
    19:00Tel Aviv
  5. GreklandMontenegro25-23 (15-10)
    19:15Chalkida
  6. TysklandFäroarna34-26 (17-11)
    18:15Kiel
  7. SlovenienSerbien31-34 (16-20)
    20:00Celje
  8. TjeckienNordmakedonien24-24 (10-13)
    20:15Zlín

2022-04-14 Kvalomgång 2

  1. PortugalNederländerna30-33 (16-17)
    19:00Portimão

2022-04-16 Kvalomgång 2

  1. UngernIsrael31-22 (15-13)
    17:30Tatabánya
  2. IslandÖsterrike34-26 (19-15)
    16:00Hafnarfjörður
  3. KroatienFinland36-22 (18-10)
    18:00Varaždin
  4. SerbienSlovenien23-20 (10-8)
    18:00Kragujevac
  5. FäroarnaTyskland27-33 (16-15)
    19:00Tórshavn

2022-04-17 Kvalomgång 2

  1. BelgienRyssland10-0 ()
    00:00
  2. NederländernaPortugal28-35 (15-17)
    14:00Eindhoven
  3. MontenegroGrekland33-25 (16-12)
    18:00Podgorica
  4. NordmakedonienTjeckien27-25 (14-12)
    19:00Skopje

Bli först med att kommentera

Kommentera

Din e-post adress kommer inte att publiceras offentligt.


*